Z pamiętnika mieszkańca Wysp Kokosowych (cz.5)

Nie to, żebym tęsknił specjalnie za cywilizacją, ale jednak słusznie mawiają mądrzy ludzie, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Po wielu tygodniach życia wyłącznie w towarzystwie przesympatycznych Malajów, postanowiłem pobyć trochę wśród ludności Australijskiej.

fot. life.com

West Island to najbardziej cywilizowana część atolu Cocos Islands.

To tu wylądowałem pierwszego dnia i nim postanowiłem oddać się dalszej eksploracji wysp. Największymi atrakcjami West Island są  cudownie ocienione palmami plaże: oceaniczna Trannies Beach na północy i South End Beach na południu, od strony laguny.

fot. redbubble.net

Jeśli chodzi o osiągnięcia tutejszej cywilizacji to tak: jest lotnisko, jest komunikacja autobusowa (po przypłynięciu promem z Home Island, wsiadłem właśnie w jeden z kursujących tu autobusów), jest szkoła, jest biblioteka. Są rozmaite zabudowania, można również przespać się wreszcie w wygodnym łóżku w czymś na kształt hoteliku. Jest wreszcie Cocos Island Club, centrum kulturalno-towarzyskie, gdzie późnym popołudniem spotykają się miejscowi oraz nieliczni turyści, z doskonale wyposażonym barem z całkiem przystępnymi cenami (na pewno nie bez znaczenia jest fakt, iż Cocos Islands są strefą wolnocłową).
Są także plus minus dwa miejsca, w których można coś przekąsić.
O moich kulinarnych doświadczeniach doniosę następnym razem. Teraz idę do stacji meteorologicznej, w której można ponoć swobodnie popytać o rozmaite zjawiska atmosferyczne, właściwe temu miejscu. Mówi się, że istną zmorą tego miejsca są nękające wyspy cyklony. Popukacie się pewnie w czoło, jednak wyznam szczerze, że byłbym bardzo rad, mogąc przeżyć coś tak ekscytującego ;).

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii have fun! i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s