Z pamiętnika mieszkańca Wysp Kokosowych (cz.3)

Jest pięknie.
Budzę się wraz z brzaskiem i wcale mi to nie przeszkadza. Może dlatego, że chodzę spać tuż po zachodzie słońca. Wypoczywam za wszystkie czasy. Za wszystkie poranki wyznaczone przez nieznośne elektroniczne brzęczenie. Za wszystkie zarwane noce.
Tu jest bajecznie. Gdybym miał wizualizować sobie raj, miejsce totalnie idylliczne, miejsce jak z ulotki renomowanej agencji turystycznej, tyle, że bez współtowarzyszy w postaci uśmiechniętej od ucha do ucha żonki i zdobnych w dmuchane rękawki, równie radosnych latorośli, to tak by to właśnie wyglądało. Jestem sam i dobrze mi z tym.
Codziennie penetruję Wyspę.
Dziś dowiedziałem się dlaczego na Wyspy Kokosowe mawia się również Keeling Islands.

danstopicals.com

Otóż żył kiedyś niejaki William Kelling. Któregoś pięknego dnia poczuł zew przygody, zupełnie jak ja. Co nas różni to na pewno fakt, iż ja wiedziałem dokąd się udaję, a on nie. Był rok 1609 kiedy kapitan Keeling z Kompanii Wschodnioindyjskiej odkrył dla Europy owe bajeczne wysepki, porośnięte palmowym gąszczem dwa koralowe atole. Wkrótce okazało się, że wysepek jest 27.

fot. onet.pl

Dziś niemalże wszystkie z nich są zasiedlone przez ludzi. Jest jedna tylko niezamieszkana wyspa, odległa aż o 24 kilometry od reszty archipelagu. Znajduje się ona na północnym atolu i stanowi park narodowym. Aby się na nią przeprawić trzeba dysponować własnym jachtem oraz specjalnym zezwoleniem. Bajeczny lazur wody, pierścień rafy koralowej otaczający atol i soczysta zieleń palm – wszystko to sprawia, że już od pierwszego spojrzenia widok Wysp Kokosowych pokrywa się z naszymi wyobrażeniami o cudownych,  południowych morzach.
Ech, co tu dużo gadać. Jestem wdzięczny kapitanowi Keelingowi.
Gdyby nie on nie leżałbym teraz tutaj, na tym cudnie białym piaseczku i nie sączyłbym wody kokosowej wsprost ze świeżo strąconego orzecha.

Życie jest piękne!

Ten wpis został opublikowany w kategorii have fun! i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s